9 עובדות שלא ידעת על תכשיטים

עובדות מפתיעות על תכשיטים

 1. המילה "Jewelry" מקורה במילה הצרפתית העתיקה "jouel", שפירושה "כלי משחק". מקור המילה העברית "תכשיט" קשור בשורש קשט – קישוט.
 2. התכשיט העתיק ביותר בעולם הוא שרשרת שעשויה מחרוזים של קונכיות נסריוס (סוג של חילזון!). השרשרת התגלתה במרוקו והיא בת 150,000 שנה!
 3. אומרים שיהלום הופ, אחד היהלומים המפורסמים בעולם, מקולל. על פי האגדה, כל מי שהיהלום נמצא בבעלותו יסבול מאסונות וטרגדיות.
  
 4. תכשיטים ליומיוםאחד מאוספי התכשיטים הגדולים בעולם הוא תכשיטי הכתר האירניים, הכוללים כמה מהיהלומים היקרים בעולם ואבנים יקרות אחרות. האוסף מוערך במיליארדי דולרים.
 5. בעבר האמינו שיהלומים הם דמעות של אלים או רסיסים מכוכבים נופלים.
 6. היוונים והרומאים הקדמונים האמינו שענידת טבעת עם דמות מגולפת של אל או אלילה תביא מזל טוב והגנה. גם כיום, בתרבויות מסוימות, אנשים עונדים סוגים שונים של תכשיטים כדי להדוף רוחות רעות, כמו יד החמסה בתרבויות היהודיות והאסלאמיות, או עין הרע בתרבות היוונית.תכשיטים עם תליונים נגד עין הרע
 7. בעבר, התכשיטים היו עשויים מחומרים אורגניים כגון צדפות, ענפים ועצמות. בהמשך – יצרו תכשיטים ממתכות יקרות ואבני חן. במאה השנים האחרונות התרחבה תעשיית התכשיטים גם לחומרים עממיים כמו מתכות זולות, פלסטיק, ומגוון חומרים נוספים. כיום, פנינים הן אבני החן היחידות שמקורן ביצורים חיים.
 8. במקרים רבים, בתכשיטי יוקרה נעשה שימוש לא רק בזהב אלא גם ברודיום. מתכת זו יקרה פי 6 יותר מזהב והיא בעלת גוון לבן-כסוף.
 9. הערך (הכלכלי והערכי) המקושר לאבני חן משתנה ממקום למקום בעולם. בסין, לדוגמא אבן הירקן (JADE) נחשבת ליקרת ערך יותר מזהב ומיוחסות לה סגולות ריפוי ומשמעויות פילוסופיות, בעוד שבארה"ב אותה אבן לא נחשבת ליקרה במיוחד.
  תכשיטים עם אבני חן ופנינים


בואי לבחור לך תכשיטים ייחודיים שיתאימו לך לכל מצב ולכל זמן!לעוד רעיונות והשראה בכל מה שקשור בתכשיטים, את מוזמנת לעקוב אחרי ברשתות החברתיות - אינסטגרם ופייסבוק.