איך לבחור את השרשרת המושלמת?

כל מה שצריך לדעת כשקונים שרשראות בלי למדוד...

עונת המבצעים מתקרבת בצעדי ענק, וכדאי להתחיל להתכונן... אז איך נבחר את השרשרת המושלמת לנו - בלי למדוד? איך נדע מהו אורך השרשרת המושלם, שיתאים לנו ולבגדים שלנו?

הכלל החשוב ביותר הוא שסגנון השרשרת צריך להתאים לאופי שלנו, לסטייל שלנו, ובעצם – למה שמשמח אותנו לענוד. אך מעבר לזה, יש כמה דברים שכדאי לדעת כשאנו בוחרות שרשרת ומתאימות אותה לבגד.

באופן כללי, אורך השרשרת המושלם תלוי בשילוב בין שני נתונים בסיסיים – מבנה הגוף שלנו, וסגנון הבגד שבחרנו ללבוש היום.

שרשראות קצרות באורך סטנדרטי של 40-46 ס"מ מגיעות מתחת לעצם הבריח, ומתאימות למפתח בגד גדול (שהוא למעשה עמוק יותר מאורך השרשרת), וגם לחולצות מכופתרות.

שרשראות באורך ביניים, 50-60 ס"מ, מגיעות עד לאיזור החזה ומתאימות לבגדים בעלי מפתח סגור, כשאנו מעוניינות "למלא" אזור ריק וחלק.

שרשראות ארוכות, באורך של כ-80 ס"מ, מגיעות עד מתחת לחזה ומתאימות גם הן ליצירת עניין על גבי בגדים בעלי מפתח סגור.

אם מתייחסים למבנה הגוף, לנשים נמוכות יחסית מומלץ בד"כ לבחור בשרשראות קצרות. לנשים גבוהות יתאימו שרשראות ארוכות. באופן זה נשמרת הפרופורציה בין מידות השרשרת למידות הגוף.

בכל מקרה, מומלץ להימנע ממצבים בהם השרשרת "מתנגשת" עם מפתח הבגד, ו"מתחבאת" מתחת הבגד. השרשרת צריכה להתאים במידותיה לגודל מפתח הבגד ולמלא את החלל הפנוי (על הגוף או הבגד) באופן שיוסיף עניין וצבע וישדרג את המראה הכללי.

והעצה הכי טובה היא – לנסות. אם את לא בטוחה איזו שרשרת תתאים לך היום, נסי כמה סגנונות שונים עד שתמצאי את השילוב המושלם.

ועוד טיפ קטן אחרון... כשקונים שרשראות און-ליין, בלי למדוד חשוב להכיר ולהבין פחות או יותר את המידות המוצעות, ואיך הן יושבות על הגוף. בנוסף, מומלץ למדוד את עצמך עם חוט או סרט מדידה, ולהבין איזה אורך שרשרת את מעוניינת לקנות. כך תוכלי לוודא שהשרשרת שתקני תתאים לך ותשמח אותך!

וכמובן, אם יש לך שאלות והתלבטויות לפני שאת מבצעת הזמנה באתר - אני מזמינה אותך להתייעץ איתי! 

לעוד רעיונות והשראה בכל מה שקשור לשימוש נכון בתכשיטים, את מוזמנת לעקוב אחרי ברשתות החברתיות - אינסטגרם ופייסבוק.


כבר קראת את כל הפוסטים בבלוג התכשיטים של שהם?

בואי לקרוא את כל הפוסטים בבלוג התכשיטים של שהם!