הצצה לשגרת העבודה שלי - המשך

איך מנהלים סטודיו תכשיטים ביתי

תקציר הפרק הקודם:

בפוסט הקודם (אם עוד לא קראתן, זה הזמן!) שיתפתי אתכן בתהליך הטיפול בהזמנות שלכן. סיפרתי איך אני מכינה את התכשיטים שהזמנתן, איך אני אורזת את החבילות ודואגת למשלוחים. אבל התחלנו מהאמצע – כי יש המון דברים שצריכים לקרות הרבה קודם, כדי שהתכשיטים באמת יימכרו באתר. 

אז נחזור כמה שלבים אחורה...


כדי להגיע למצב הזה – שההזמנות באתר אכן קורות, יש עוד לפחות 2 מרכיבים בסיסיים בעבודה שלי: קודם כל – צריך לעצב את התכשיטים, לצלם אותם, לתמחר, להעלות לאתר. ואז, כדי שתגיעו לאתר ותבצעו הזמנות – צריך לשווק (תיכף נגיע לשם...).

איך מעצבים תכשיטים?

עיצוב של תכשיט חדש מתחיל מחרוזים מפוזרים, ומגליל של שרשרת, או חלקים בסיסיים של עגיל. אני יושבת ועושה ניסויים – משלבת חרוזים מסוגים שונים, צבעים שונים, גדלים שונים, צורות שונות. משחילה ומפרקת שוב ושוב עד שאני אוהבת את מה שנוצר, ושלמה איתו.

העניין של עיצוב ויצירת דגמים חדשים, שהוא בעצם הבסיס והנשמה של העסק, לא תמיד זוכה לזמן ולתשומת הלב שהייתי רוצה להקדיש לו, פשוט כי אין לי מספיק זמן. בתחילת הדרך, כשלא היתה לי הרבה עבודה שוטפת של טיפול בהזמנות, ובמקביל – הייתי צריכה ליצור מגוון גדול דגמים כדי שיהיה לי מה למכור – הייתי יושבת ימים שלמים, יום אחרי יום, מרכיבה תכשיטים, מפרקת, משחילה חרוזים, משנה את הסדר, מנסה עוד צבעים, שוב ושוב עד שהייתי שלמה עם התכשיט החדש. כל דגם חדש שנולד הרגיש לי כמו יצירת מופת של ממש.

היום, בתוך העבודה השוטפת, השלב של יצירת תכשיטים נדחק קצת הצידה, לטובת הטיפול השגרתי והיומיומי בנושאים כמו שיווק, תחזוקת האתר, וטיפול בהזמנות. אני צריכה מדי פעם לקבוע עם עצמי ביומן, או לגנוב הזדמנויות פה ושם, כדי לשבת עם כל החומרים מולי, בנחת, וליצור תכשיטים חדשים.

הרבה פעמים ההשראה לדגמים חדשים מגיעה תוך כדי הכנת התכשיטים שהזמנתן – תוך כדי עבודה עם חרוזים מסויימים או תליון מסויים פתאום צץ לי רעיון לשלב אותם בדגם חדש או עם אלמנטים נוספים. ואז אני עוצרת הכל, כותבת את הרעיון במחברת, או ממש עובדת על הדגם החדש ומניחה אותו בצד, וחוזרת לטפל בהזמנות שלכן.

 + לכל התכשיטים החדשים באתר


שהם תכשיטים בוהמיינים - הצצה לתהליך עיצוב תכשיטים


ומה קורה כשכבר יש לי דגם חדש כזה? יש לי מתלה תכשיטים שממוקם ממש מולי על שולחן העבודה, ועליו אני שומרת את כל הדגמים החדשים ש"צריכים יחס". כשמצטברים שם כמה דגמים חדשים כאלה, אני מארגנת לעצמי "בוקר צילום".

אני מצלמת את כל התכשיטים בעצמי (חוץ מהתמונות על הדוגמניות, שזה כבר סיפור לפוסט אחר...), בפינה מוארת בין שני חלונות גדולים. סט הצילום שלי מורכב ממרצפת אפורה גדולה שאני מאוד אוהבת את המראה שלה, בשילוב עם אבנים או בריקים מלבניים מאבן טבעית שאספתי בחוץ בכל מיני הזדמנויות. במשך השנים ניסיתי לגוון ברקעים, ולצלם על רקע לבן, על רקע עץ, ועל כל מיני חומרים שמצאתי... ושוב ושוב אני מגלה שהמרצפות הקבועות שלי נותנות את התוצאה הכי טובה בתמונות. הרקע של התמונות מתחבר לי טוב עם הסגנון של התכשיטים, והמרצפות האלה כבר הפכו לסוג של מיתוג שהתמונות שלי מזוהות איתו (הנה הן כאן בתמונות למטה).

אחרי שאני מצלמת את הדגמים החדשים מכמה זוויות, אני מעלה את התמונות למחשב, בוחרת את הטובות ביותר, ועורכת אותן בעדינות ובזהירות, באופן מינימלי, כדי שיתאימו במידות ובפרופורציות לפרסום באתר וברשתות החברתיות.

השלב הבא הוא ארגון כל הנתונים של כל דגם חדש לקראת ההעלאה לאתר – כל דגם צריך לקבל מק"ט, שם, מחיר, מידות, חומרים ותיאור ברור ומזמין של התכשיט. כשכל אלה מוכנים, אני מעלה את הדגם לאתר. וכך עוד דגם ועוד דגם...תכשיטים שישמחו אתכן!

ואז מגיע הרגע לספר לכן על הדגמים החדשים (ולא להזניח גם את הדגמים הוותיקים) – כל זה קורה בפוסטים בפייסבוק, באינסטגרם, בבלוג שאתן קוראות ברגע זה, בניוזלטר (ההרשמה לכל העדכונים והמבצעים בטופס בתחתית העמוד!), ולפעמים בעוד מקומות. האמת היא שעניין השיווק מצריך המון זמן והמון עבודה, שהיא בעצם לא העבודה שלשמה התכנסתי :), ומצד שני –  השיווק קריטי לתפקוד ולהצלחה של העסק. אז למדתי להנות גם מהחלק הזה, ולאט לאט הוא נהיה פחות מסובך. וכמובן, בחלקים המסובכים באמת – אני נעזרת באנשי מקצוע... :)

כל הדברים האלה – זה מה שאני עושה כל היום. ואם זה לא מספיק, יש עוד כמה עניינים קריטיים שצריך לדאוג גם להם:

שירות לקוחות – מענה לשאלות ולבקשות שלכן, שמגיעות אלי באופן יומיומי ואני עונה לכל אחת במלוא תשומת הלב ובשאיפה לתת את המענה הטוב ביותר האפשרי.

מלאי – להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק לגבי מלאי חומרי גלם שצריך לחדש לדגמים הקיימים, ולחפש ולהזמין גם חומרי גלם לדגמים עתידיים (זה חלק טריקי ומעניין בפני עצמו, כי אני צריכה בעצם לנבא מה תאהבו ומה פחות, מה יסתדר לי מבחינת שילובי חומרים, מה מתאים לקו העיצובי של המותג ומה לא... וכמובן גם לוודא שכל החומרים יהיו איכותיים ומדוייקים!).

אסטרטגיה – לתכנן קדימה את כל מה שקשור לחידושים בעסק ובאתר: תכנון מבצעים, תכנון וארגון של ימי צילום עם צלמת ודוגמנית, השתתפות בירידים מדי פעם, ועוד אינסוף עניינים שדורשים יותר או פחות עבודה. 


מקווה שהצלחתי להעביר (על קצה המזלג) את שגרת העבודה שלי, ומקווה שהתכשיטים שאני יוצרת ממלאים את ייעודם כתכשיטים קלילים, ייחודיים ושימושיים, שמשמחים נשים בכל זמן, מקום ומצב בחיים.

שנדע ימים טובים בקרוב!

נועה

7/5/2024 +  אני מזמינה אותך להירשם בטופס שבתחתית העמוד כדי שתוכלי לקבל את כל העדכונים החשובים על כל מה שקורה בשהם תכשיטים בוהמיינים.

 +  לעוד רעיונות והשראה בכל מה שקשור לתכשיטים, וגם קצת על כל המסביב של החיים, את מוזמנת לעקוב אחרי ברשתות החברתיות - אינסטגרם ופייסבוק.שהם תכשיטים בוהמיינים - הצצה לסטודיו


כבר קראת את הפוסטים הקודמים בבלוג?

אז מה את עושה כל היום? - הצצה לשגרת העבודה שלי בסטודיו התכשיטים הביתי - חלק א'

+ תכשיטים, מלחמה, זיכרון ואור – מחשבות על מותג תכשיטים בזמן מלחמה (סיכום ביניים)

+ המדריך לבחירת תכשיטים למתנה

לכל הפוסטים בבלוג של שהם