איך לארגן את התכשיטים בדרך הטובה ביותר?

איך לסדר ולאחסן את התכשיטים כך שיישמרו במצב טוב לאורך זמן

אז החורף מתחיל, ויש לפנינו ימים של קצת יותר זמן בבית. זה זמן טוב לעשות לעצמנו קצת סדר בבית, בחדר, ובתכשיטים. אני יודעת שהשאלה "איך לארגן ולאחסן את התכשיטים שלי?" היא שאלה שחוזרת על עצמה אצל כולן, כי אין לה פתרון אחד אידיאלי. התשובה תלויה בסוג התכשיטים שיש לך, בכמות הפריטים, בגודל שלהם, בתדירות השימוש וגם במקום שיש לך בחדר. לכן כדאי לנסות כמה אפשרויות של קופסאות או מתלים, עד שתמצאי את הפתרונות שהכי נוחים ומתאימים לך.

ארגון תכשיטים - למה בכלל זה חשוב? מיליון סיבות: קודם כל – שמירה על התכשיטים לאורך זמן – להימנע מקשרים בשרשראות ומאיבוד עגילים וטבעות. ומעבר לכך, כשהכל מסודר נכון אפשר לראות את כל התכשיטים במבט חטוף, ולבחור מהר ובקלות מה מתאים לי היום. ואחרון חביב – שיטת האחסון שבה תבחרי היא בעצם הזדמנות להוסיף נופך אישי לעיצוב החדר שלך, במיוחד כשמדובר על תכשיטים – שיכולים להוסיף המון יופי ואופי לחדר כשהם תלויים ומאורגנים בצורה נעימה לעיניים ולנשמה. תחשבי על זה – שרשראות זהב מנצנצות באור השמש על המתלה שעל הקיר, או מחרוזות צבעוניות מסודרות בקערות יפות על השידה. הנה כמה דוגמאות מפינטרסט, וגם כאן וכאן, וזה רק קצה הקרחון של מגוון האפשרויות:


אז מה עושים?

בשלב הראשון כדאי למיין את התכשיטים, לבחור מה עדיין רלוונטי לך ומה כבר לא. למסור את מה שלא בשימוש, ולהבין מה את שומרת. כך תוכלי לדעת כמה שרשראות, צמידים ועגילים את מתכננת לארגן, ותוכלי גם להבין מה חסר לך – ולקנות פריטים חדשים בצורה חכמה והגיונית.

בשלב הבא, צריך להחליט איך ואיפה את מעוניינת לארגן את התכשיטים – בתליה על הקיר (ואיפה בדיוק...), במתלה על השידה, בקופסה מחולקת על הטואלט או בתוך המגירה, ואפילו מאחורי דלת החדר או דלת הארון.

כאן כדאי לשים לב לכמה נקודות חשובות:

כדי להנות מהתכשיטים לאורך זמן, מומלץ להרחיק אותם ממים ולחות, ולכן לא כדאי לאחסן אותם בחדר האמבטיה.

כדאי לבחור מקום נוח ומואר, עם מראה סמוכה, וקרוב לארון הבגדים – כדי לאפשר התאמה קלה ומהירה בין הבגדים לתכשיטים בזמן ההתארגנות.

ואולי הנקודה החשובה ביותר – איזה טיפוס את?

אם את בחורה מוקפדת שמצליחה לשמור על סדר באופן יומיומי – תוכלי לבחור בקופסא מחולקת לתאים, או במגש מחולק בתוך המגירה. הכל יהיה פרוש בפנייך באופן מסודר, ובסוף כל יום תוכלי להחזיר כל תכשיט בדיוק לתא הקטן שאליו הוא שייך. האחסון הסגור יגן על התכשיטים מאבק והתחמצנות, מהסתבכויות, מנפילות ואבידות, ויאפשר לך גם לשמור על משטח השידה נקי ופנוי. אגב, לא חייבים לקנות קופסאות מחולקות יקרות. אפשר ללכת גם על תבנית קרח או ביצים מפלסטיק, או קעריות קטנות, ובעצם לעשות שימוש חוזר בכל קופסא קטנה שנתקלת בה.

אם את יותר בקטע של לזרוק הכל על השידה וללכת – עדיף שתבחרי מתלה נוח ונגיש, שיאפשר לך פשוט לתלות את התכשיטים איפה שיש מקום פנוי, בלי לחשוב יותר מדי.

תוכלי לבחור במתלה שעומד על השידה, ומאפשר ארגון של כל סוגי התכשיטים במקום אחד, בלי לתפוס יותר מדי מקום.

אם יש לך הרבה תכשיטים, ומקום פנוי על הקיר, תוכלי לבחור בתליה על הקיר. אפשרות זו נוחה במיוחד לשרשראות ארוכות, ומאפשרת לך להיות יצירתית בניצול שטח הקיר הפנוי.

אפשרויות הארגון והאחסון הן פשוט אינסופיות, ולכן חשוב שתחשבי על כל הנקודות שלמעלה לפני שתקבלי החלטה.

אשמח לראות (במייל חוזר) איך בחרת לארגן את התכשיטים שלך! 

נועה


את כל הרעיונות שהוצגו כאן, ועוד המון רעיונות אחרים, ניתן למצוא בקישורים הבאים:

https://www.pinterest.com/Shoham_Designs/jewelry-displays/

https://www.pinterest.com/Shoham_Designs/jewelry-vanity-design/

https://www.pinterest.com/Shoham_Designs/vintage-jewelry-box/


לעוד רעיונות והשראה בכל מה שקשור לתכשיטים, את מוזמנת לעקוב אחרי ברשתות החברתיות - אינסטגרם ופייסבוק.

את מוזמנת כמובן גם לעקוב אחרי בפינטרסט.


כבר קראת את שאר הפוסטים בבלוג התכשיטים של שהם?

בואי לקרוא את כל הפוסטים בבלוג התכשיטים של שהם!